neljapäev, 5. detsember 2013

13.02.13 SAIGON


Hommikusöögi ajal vaatame, kuidas tuuakse jääd ületänava asuvasse kohvikusse. Mees rolleriga toob kolm tohutud jääkamakat, mis on kiire sulamise eest kaitstud koormakattega. Üks tükk tõstetakse maha ja sealsamas tänaval hakatakse seda ka tükeldama ja varsti jõuab see kellegi kokteili. Seega, kui keegi kardab väga igasugu baktereid ja nakkusi, siis ärge tellige jooke jääga J.
 
Nii, siis tunnelid. Väike sõit bussiga linnast välja, vahepeal peatus töökotta, kus sõjaohvrid teevad käsitööd. Ühtegi tegijat ei näinud, aga valmis tööd olid ilusad ja kallid. Enamus mustreid on tehtud munakoorte või merekarpide tükikestest.
 
Tunnelite juurde saabudes saame aru, et tegemist on järjekordse mega turismikonveieriga. Seal nähtu on vaatamata kõigele huvitav ja mõtlema panev – kannatused, valu, allaandmatus, lootus ja elu… Saad ronida tunnelites, mis on küll turistide tarbeks tehtud laiemaks, aga  saad ikkagi ettekujutuse. Alles on ka originaalsuuruses tunneleid ja peidikuid, aga seal on meiesugustel võimatu liikuda. Huvi korral saab lasketiirus lasta, suveniire osta ja dokumentaalfilmi vaadata jne. Kummist tehtud jalavarjud, millega sa teha tagurpidi jälgi ja nagad talla all jätsid lisaks väga segaseid jälgi, mida oli raske jälitada.
 
 


 
 
 


 

 
 
 
Õhtul jalutamine ja linnaga tutvumine.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar